Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2 im. dr. Henryka Jordana

 

Zapraszamy na Piknik sąsiedzki „Z wizytą u Króla”

Piknik „Z wizytą u Króla” to święto organizacji pozarządowych i miejsc z Kamionka, Starej i Nowej Pragi. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca w godz. 12:00-17:00 na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi numer 73 im. Króla Stefana Batorego przy ul. Białostockiej 10/18. 

Piknik będzie świetną okazją do poznania lokalnych NGO, instytucji czy organizacji oraz spędzenia czasu wspólnie ze swoją rodziną czy znajomymi. Na dzieci czeka m.in. malowanie twarzy, dmuchańce, gokarty, gra w ultimate frisbee, warsztaty origami, robienia własnych toreb w ramach warsztatów zero waste czy projektowanie własnej biżuterii. Dorośli będą mogli np. zapoznać się z lokalnymi działaczami czy poznać historię Pragi. Organizatorzy przygotowali również specjalną strefę „Stwórz własną inicjatywę oddolną”, w której będzie można poradzić się ekspertów, jak zacząć działać na swoim osiedlu czy w swojej okolicy. Do tego strefa gastronomiczna oraz atrakcje przygotowane przez Szkołę Podstawową, które przeniosą dużych i małych do królewskiego świata jak za czasów króla Stefana Batorego. 

 Wydarzenie jest współfinansowane przez miasto stołeczne Warszawę i odbywa się w ramach projektu „U nas – na prawym brzegu” organizowanym przez Fundację Zwalcz Nudę.