Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2 im. dr. Henryka Jordana

 

Dzielnicowe obchody Dnia Wolontariusza oraz rozstrzygnięcie X edycji konkursu Wyróżniony Wolontariusz

Dzielnicowe obchody Dnia Wolontariusza oraz rozstrzygnięcie X edycji konkursu Wyróżniony Wolontariusz

6 grudnia w Centrum Promocji Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji dzielnicowych obchodów Dnia Wolontariusza oraz rozstrzygniecia X edcji konkursu Wyróżniony Wolontariusz pod patronatem Burmistrza dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy Tomasza Kucharskiego. Organizatorami wydarzenia był Urząd Dzielnicy Praga-Południe oraz południowopraskie Ogniska Pracy Pozaszkolnej. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele i wolontariusze Ośrodka Pomocy Społecznej Praga-Południe.  W tym roku w ramach konkursu nagrodzono łącznie 18 wolontariuszy indywidualnych oraz 7 placówek i instytucji działających na terenie dzielnicy. Ze względu na jubileuszową edycję, wybrano także Wolontariuszy Dziesięciolecia. Dodatkowo Burmistrz wręczył specjalne wyróżnienia dla wyjątkowych działaczy i instytucji z naszej dzielnicy. 

Aktywność wolontariuszy była w tym roku bardzo widoczna, gdyż w pomoc naszym sąsiadom z Ukrainy szukającym schronienia w obliczu wojny zaangażowało się niezwykle dużo osób. Oczywiście nie były to jedyne wolontariackie aktywności. Wolontariusze działali, wzorem ubiegłych lat, na rzecz dzieci, dorosłych i seniorów. Byli aktywni w placówkach oświatowych i kulturalnych, ośrodkach pomocy społecznej czy sportu. Pomagali także zwierzętom oraz ich opiekunom. 

Dołączamy się do gratulacji z okazji wyróżnień oraz życzymy wszystkim wolontariuszom dalszej wytrwałości, chęci i ciepła, które niosą w swoich sercach. Dzielnica każdego dnia dzięki Wam staje się bogatsza o bezcenne dobro, które szerzycie. Dziękujemy i prosimy o więcej!

P.S. Na gali zaprezentowali się także nasi wychowankowie z zajęć teatralnych OPP2 prowadzonych przez panią Jolę. Brawo!